Як припинивши палити, я допоможу своєму серцю

У більшості людей куріння сигарет асоціюється з проблемами дихання і раком легенів. Але куріння також є основною причиною розвитку захворювань серця у чоловіків і жінок.

Близько 20% всіх випадків смерті внаслідок захворювань серця безпосередньо пов’язані з курінням. Це відбувається тому, що куріння є основною причиною розвитку серцевого нападу.

Ризик виникнення серцевого нападу у людини значно зростає пропорційно кількості сигарет, які вона викурює. У чоловіків, які викурюють пачку сигарет в день, ризик розвитку серцевого нападу в два рази вище, ніж у тих, хто не бере цигарки в руки. А жінки, які курять і одночасно приймають протизаплідні пігулки, підвищують ризик розвитку серцевого нападу, інсульту і захворювань судин в кілька разів.

Але куріння вражає не тільки курців. Коли ви курите, то піддаєте ризику людей, які знаходяться біля вас, особливо дітей. Тютюнопаління в громадських місцях впливає на оточуючих, це називається пасивним курінням. Тютюновий дим, що вдихає людина, яка не палить, може викликати хронічні розлади дихання, рак і захворювання серця. Було встановлено, що близько 35 тис. некурящих щороку помирає від захворювань серця в результаті впливу забруднення навколишнього середовища тютюновим димом.

Чому куріння підвищує ризик розвитку захворювань серця?

Нікотин, який міститься в цигарках:

  • знижує забезпечення серця киснем;
  • підвищує артеріальний тиск і частоту серцевих скорочень;
  • підвищує згортання крові;
  • пошкоджує клітини, які вистилають коронарні артерії та інші кровоносні судини.

Тому, припинивши палити, ви допоможете серцю і поліпшите своє життя.

Ось деякі з позитивних моментів, які на вас чекають, якщо ви припините курити. Отже, якщо ви кинете курити, то:

  1. Збільшите своє життя.
  2. Зменшите ризик розвитку різних захворювань (включаючи захворювання серця, серцевий напад, підвищений артеріальний тиск, захворювання ясен і інше).
  3. Відчуєте себе більш здоровим. Після припинення паління ви будете значно менше кашляти, не так часто відчуватимете першіння в горлі і збільшите свою витривалість.
  4. Станете краще виглядати. Припинення куріння допоможе вам уникнути зморшок на обличчі, позбутися плям на зубах і поліпшити стан своєї шкіри.
  5. Поліпшите свої смакові і нюхові здібності.
  6. Заощадите гроші.

Як кинути палити

Не існує єдиного способу кинути палити, який був би дієвим для кожного. Для того щоб припинити курити, ви повинні бути готові і емоційно, і психічно. Ви також повинні хотіти кинути палити для себе, а не для того, щоб зробити приємне своїм друзям чи родині.

Human hands breaking up cigarette