Як допомогти при інфаркті та інсульті?

Як допомогти при інфаркті та інсульті?

Що робити, якщо на ваших очах людині стало погано, або ви самі відчули гостре нездужання? Діяти швидко, бо важлива кожна секунда!

Тут працюють 2 головних правила: перше – швидко розпізнати інфаркт або інсульт за характерними симптомами, друге – надати першу допомогу до того, як приїде швидка допомога.

ІНФАРКТ

Що потрібно знати про інфаркт?

Гострий стан, який виникає при омертвінні ділянки тканини серцевого м’яза. Це загрожує зупинкою або розривом серця, серцевою недостатністю і фібриляцією шлуночків – тобто дуже небезпечним порушенням ритму серця. Всі ці форми несуть реальну загрозу життю людини!

Як розпізнати і що робити?

Характерні ознаки інфаркту: пекуча біль або здавлення за грудиною, запаморочення і холодний піт, слабкість і брак повітря. Надайте першу допомогу до приїзду лікарів – це нескладно.

infografika_4
infografika_5

ІНСУЛЬТ

Що потрібно знати про інсульт?

Гостре порушення мозкового кровообігу, в результаті якого в деяких ділянках мозку порушується або повністю припиняється потік крові, і нервові клітини відмирають. На сьогоднішній день інсульт посідає друге місце серед причин смертності у населення, а близько 80% людей, які перенесли інсульт, стають інвалідами.

Як розпізнати і що робити?

Перші ознаки інсульту розпізнати досить просто: попросіть людину підняти обидві руки на один рівень, посміхнутися або вимовити найпростішу фразу. Якщо рухи нескоординовані, посмішка «перекошена», а вимова нерозбірлива, то негайно зателефонуйте в швидку і, не втрачаючи часу, надайте екстрену допомогу.

Man having chest pain - heart attack