Про проект

Соціальна програма турботи про кардіоздоров’я «Живи серцем» проводиться в Україні з 2016 року з метою інформування українців про важливість та способи профілактики серцево-судинних захворювань та надання для цього можливостей.

У квітні та травні 2018 року у великих містах України відбулися інформаційно-профілактичні заходи, під час яких було організовано безкоштовну перевірку здоров’я серця для всіх охочих.

До Києва, Харкова, Запоріжжя, Одеси та Львова завітав спеціальний кардіомобіль, всередині якого було встановлено діагностичне обладнання, в тому числі – найсучасніший ультразвуковий апарат Philips CX50 для УЗД-діагностики серця. Завітавши на захід, українці змогли отримати консультацію найкращих лікарів дитячого та дорослого відділень Центру дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ України. Поруч з кардіомобілем кожен бажаючий мав змогу безкоштовно здати аналіз крові для вияву ризиків переддіабету та діабету, які у свою чергу збільшують ризики ускладнень хвороб серця, або отримати сертифікат на пакет аналізів у медичній лабораторії «Сінево».

У кожному місті кардіомобіль також завітав до одного з обласних дитячих будинків для обстеження маленьких пацієнтів. В подальшому Центр дитячої кардіології та кардіохірургії забезпечить їх лікування у разі необхідності.

Вже 31 травня ми передали апарат УЗД у Центр дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ України. Тепер кожен пацієнт Центру з легкістю зможе пройти обстеження на найсучаснішому ультразвуковому апараті.

У рамках соціальної програми турботи про кардіоздоров’я «Живи серцем» 2018 було розповсюджено близько 6300 пам’яток щодо профілактики серцево-судинних захворювань та роздано 7300 сертифікатів зі знижкою в 70% на кардіопакет аналізів у мережі медичних лабораторій «Сінево», яка є партнером програми. Таку ж знижку могли отримати всі, хто пройшли тест на офіційному сайті програми, який виявляє ризики захворювання на серцево-судинні захворювання. В результаті, близько чотирьохста людей, які отримали зазначені сертифікати, здали кров у партнерах лабораторіях «Сінево» майже безкоштовно.

Крім того, у мобільній лабораторії «Сінево» було безкоштовно прийнято кров на аналіз у 1083 людей. Кардіомобіль із сучасним діагностичним обладнанням, в якому працювали лікарі Центру дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ України, прийняв 272 людини, в тому числі 90 дітей.

Завдяки підтримці благодійного фонду «Клуб Добродіїв», який спеціалізується на допомозі дитячим будинкам по всій Україні, було організовано візити до дитячого будинку «Чебурашка» в смт. Рокитне, Київської області; лікувально-профілактичного закладу «спеціалізований будинок дитини «Зелений гай», Харківської області; Запорізький обласний центр соціально-психологічної реабілітації дітей; спеціалізований психоневрологічний будинок дитини №03 «Сонечко» в Одесі та Дитячий дошкільний будинок №1 у Львові. Лікарі перевірили серця 143 мешканців віком від 1 до 18 років.

Соціальна програма «Живи серцем» проходить за підтримки міжнародної благодійної організації Philips Foundation.

Статистичні дані щодо серцево-судинних захворювань в Україні:
За даними ВООЗ Україна знаходиться на першому місці в Європі та на другому в світі в рейтингу країн за рівнем смертності від серцево-судинних захворювань1. За даними Державної служби статистики України близько 67% смертей в Україні трапляються саме через серцево-судинні захворювання2. Взагалі, з подібними проблемами стикається кожен другий українець.

1 Згідно даних Всесвітньої організації охорони здоров’я
2 Згідно даних Державної служби статистики України, 2016

image_proj_1

sinevo_logo_1    kardio_logo_1

3
1

Минулі проекти

У 2015 році, завдяки всім небайдужим українцям, які долучилися до акції, ми змогли акумулювати 1 мільйон гривень та придбати дуже необхідний пересувний рентген-апарат Practix 360 для дитячого Кардіоцентру. Тепер маленькі пацієнти зможуть значно безпечніше проходити обстеження після надскладних операцій на серці.

Ми також дуже пишаємося тим, що до нас вирішив приєднатися міжнародний фонд Philips Foundation та виділив 30 тисяч євро на придбання трьох портативних моніторів пацієнта IntelliVue MX450 для Центру.

2015
3

У 2014 році в рамках кампанії «Благодійність замість сувенірів» Philips допоміг відділенню трансфузіології Національної дитячої лікарні «ОХМАТДИТ». За результатами благодійної кампанії 2014 року в лікарню було передано 270 000 грн. На ці гроші в травні цього року були куплені і встановлені кліматична камера для збереження тромбоцитів і запаювач ПВХ магістралей.

У 2013 році завдяки акції «Разом з Philips Дідом Морозом може бути кожен» 250 000 гривень було перераховано на оснащення Центру дитячої онкогематології та трансплантації кісткового мозку Національної дитячої лікарні «ОХМАТДИТ» сучасним обладнанням для діагностики та лікування важких захворювань у дітей: два апарата реанімаційної системи моніторингу пацієнта IntelliVue, автоматичний пристрій для забору крові T-RAC System Junior (T-RACJR), спеціальне багатофункціональне крісло для донора.

2
1

У 2012 році за результатами проведеної акції «Разом з Philips Дідом Морозом може бути кожен» компанія перерахувала 150 000 гривень на придбання обладнання молекулярної діагностики МХ3005Р Real-Time Stratagene для Харківського медико-генетичного центру та 300 000 гривень на покупку двох апаратів реанімаційної системи моніторингу пацієнта IntelliVue MP5 для відділення інтенсивної терапії Науково-практичного медичного центру дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ України.